Archiwum miesiąca Październik, 2011

Domy i mieszkania

Każdy z nas marzy z pewnością posiadaniu własnego domu czy nowe mieszkania w krakowie. Część z nas ma możliwość odziedziczenia takowego po rodzicach bądź dziadkach, jednak tych szczęśliwców jest zdecydowanie mniej. Kiedy porównujemy ceny nieruchomości z naszymi zarobkami, często nie możemy uwierzyć i załamujemy ręce, dostrzegając jak duża to jest przepaść. Tak naprawdę w naszym kraju tylko nieliczni są w stanie kupić mieszkanie od ręki, za gotówkę. Rozwiązaniem dla innych wydaje się być kredyt, jednak tylko wtedy jeżeli ma się możliwości otrzymania takowego. Młode małżeństwa znajdują się dzisiaj w najlepszej sytuacji, ponieważ państwo pomaga na starcie i zapewnia tańszy kredyt, co powinno okazać się dużym plusem i pewną pomocą finansową.

Nie zmienia to jednak faktu, że tak naprawdę boimy się kredytów, nie jesteśmy pewni co do naszej pozycji zawodowej, tego co będzie za pięć czy dziesięć lat. Niestety jednak w życiu musimy zostać odważni i chcąc posiadać swoje własne mieszkanie, najczęściej musimy związać się na większość swojego życia z kredytem. Rozwiązaniem na krótszą metę jest także wynajem mieszkania, jednak jeżeli ludzie zdecydowani są na bycie razem i pozostanie w danym mieście, nie warto zwlekać i poszukać lokum, które chciałoby się posiadać na własność. Chociaż nie jest to decyzja należąca do najłatwiejszych to jednak wiele osób ją podejmuje i jak najszybciej chce wejść w posiadanie swojego własnego mieszkania. Wcześniej oczywiście analizuje dostępne oferty, które posiadają banki, aby oszacować, z która z tych propozycji będzie najbardziej korzystna. Chodzi przede wszystkim o to, aby stracić jak najmniej, ponieważ nie można powiedzieć tutaj o tym, że coś można zyskać. Mimo trudności finansowych, duża liczba osób decyduje się także na budowę swojego własnego domu. Jednak aby doszło do takiej sytuacji, ludzie najczęściej mają za sobą już wiele lat ciężkiej pracy bądź sprzedają mieszkanie na rzecz wybudowania nowego, spokojnego miejsca. Nasze społeczeństwo musi odnaleźć się na rynku nieruchomości i znaleźć najlepsze dla siebie opcje.

 

 


Sonda

Gdzie chciałbyś mieszkać?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nieruchomości
    O nieruchomościach myśli duża liczba osób. W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, kiedy pragniemy założyć rodzinę i się usamodzielnić. Możemy zauważyć, że wiele młodych małżeństw, często już z dziećmi mieszka u swoich rodziców, ponieważ nie mają pieniędzy na to, aby wynająć swoje lokum. Wiąże się to bowiem z wysokimi kosztami, zależnie jeszcze od miejsca w którym się pozostaje. Dla osób w najtrudniejszej sytuacji materialnej wynajem mieszkania najbardziej opłacalny będzie na wsi bądź na obrzeżach miasta, ponieważ to właśnie tam ceny są najbardziej przystępne. Nie jest to oczywiście żadna tragedia w chwili kiedy dobrze rozwinięta jest sieć komunikacyjna i dojazd do miasta nie będzie stanowił żadnego problemu. Każdy z nas może orientacyjnie poznać ceny mieszkań w danych regionach, ponieważ internet pełen jest takich informacji.
    W sieci są również specjalne strony internetowe, na których właściciele nieruchomości zamieszczają informacje o posiadanych lokalach na wynajem bądź sprzedaż. Każdy z nas, jeżeli tylko chce może również wystawić tam swoją ofertę z dokładnym opisem, a także zamieścić fotografię proponowanego lokum. Dzięki wstawieniu tam danych kontaktowych, można liczyć na spotkania z zainteresowanymi. Dzisiaj zdecydowanie trudniej jest wynająć mieszkanie rodzinom niż je sprzedaż, ponieważ każdy chciałby w końcu pozostać na swoim, a wynajem jedynie opóźnia podejmowania decyzji i pozwala w między czasie na stracenie cennych pieniędzy, które mogłyby tym samym stanowić ratę kredytu. Każdy z nas powinien rozważyć opcję zaciągnięcia kredytu, jeżeli chce stać się właścicielem mieszkania, a ma pewność, że nie będzie mógł dokonać tego za pomocą gotówki. Jest to opcja chyba najlepsza z możliwych, z którą stykają się młodzi ludzie posiadający w miarę stabilną sytuację zawodową. Rynek nieruchomości naszym kraju jednak mimo wszystko kwitnie, wciąć nawiązuje się dużą liczbę transakcji zarówno w zakresie zakupu jak i wynajmu. Najważniejsze jest to, aby obie strony mogły czerpać zadowolenie z uzyskiwanego stanu rzeczy.