Archiwum miesiąca Październik, 2016

Pośrednictwa nieruchomości

image Kupując czy wynajmując mieszkanie bez wątpienia natkniemy się na biura pośrednictwa. Zamieszczają one swoje ogłoszenia niemal wszędzie gdzie można się spodziewać ogłoszeń wynajmu czy sprzedaży nieruchomości. Właściwie dominują one nad ogłoszeniami prywatnymi. Pośrednictwa to zarówno dla właścicieli mieszkań jak i dla poszukujących opcja wygodna ale niestety ma minusy, głównie dla strony poszukującej mieszkania, osiedla gdańsk.Otóż właściciel musi najpierw podpisać z biurem umowę, która upoważnia pośrednika do okazywania mieszkania dla młodych gdańsk oraz do znalezienia najemcy. Właściciel nie ponosi w tym wypadku żadnych kosztów ale niestety już ze strony najemcy wygląda to nieco gorzej. Każdy pośrednik musi z danej transakcji mieć konkretne korzyści. W przypadku wynajmu biura przy podpisaniu umowy, które musi odbyć się w ich obecności pobierają jednokrotność miesięcznego czynszu. Generalnie warto znaleźć czasami taką firmę, która gwarantuje nam miesieczny czynsz i obsługę w zamian za wynagrodzenie, czasami jest to nizemiernie wygodne rozwiązanie.

Podział nieruchomości

W świat nieruchomości warto wyruszyć wyposażonym w podstawową wiedzę, czym one właściwie są. Dopiero wtedy nie zagubimy się w gąszczu przepisów, gdy będziemy na przykład wiedzieli, jakie nieruchomości wyróżnia polskie prawo. Nieruchomości dzielimy na gruntowe, budynkowe, lokalowe i rolne. Z nieruchomościami gruntowymi na stałe związane są stojące na nich budynki, chociaż istnieją od tej zasady wyjątki.Nieruchomości budynkowe to budynki na trwałe związane z gruntem, na którym zostały wybudowane. Nieruchomość staje się nieruchomością lokalową, gdy zostaje wyodrębniona w drodze umowy lub gdy dokona tego sąd lub sam właściciel. Nieruchomości rolne mogą być wykorzystywane do wytwarzania produktów rolnych. Częściej spotykany podział (o bardziej użytkowym niż prawnym charakterze) to nieruchomości mieszkaniowe i komercyjne. Na każdym rodzaju nieruchomości można zarabiać, każda się do tego nadaja, tylko pozostaje kwestia jak wiele muismy zainwestować i ile czasu będziemy czekać na zwrot zainwestownych środków.

Pozwolenie na budowę

image Pozwolenie na budowę wymagane jest zawsze, jeśli chcemy na terenie posiadanej nieruchomości wybudować budynek i zamieszkać w nim lub wykorzystać do osiągnięcia korzyści majątkowych (sklep, biuro, magazyn). Podobnie należy się zachować, jeśli przystępujemy do remontu budynku. Z prośbą o uzyskanie pozwolenia należy zgłosić się do starosty.Naturalnie, o pozwolenie występuje właściciel działki, a nie na przykład osoba użytkująca jej część, na której stoi budynek – przedmiot wniosku. Trzeba mieć ze sobą odpowiednie dokumenty, wnieść opłatę skarbową i przygotować się na pewne koszty. Wśród dokumentów powinny się znaleźć dowód posiadania nieruchomości, umowa dzierżawy, projekt budowlany, dowód wniesienia opłaty skarbowej. Rozpatrzenie wniosku nie powinno trwać zbyt długo, ale też nie jest załatwiane od ręki. Co prawda przepisy w tej materii się zmieniają ale idzie to dość wolno i dlatego warto je śledzić, ponieważ nie wszytsko obecnei wymaga pozwolenia na budowę, czasami wystarcza zgłoszenie do odpowiedniego urzędu.

Pośrednik – bardzo ważny

Osoba, która pośredniczy przy sprzedaży i wynajmie nieruchomości, może znacznie przyspieszyć proces związany z przeprowadzeniem transakcji. Pomocy należy szukać w odpowiednich instytucjach, czyli biurach pośrednictwa. Takie biuro może znajdować się w każdym mieście, a swoje usługi oferować na miejscu lub dzięki mediom, na przykład Internetowi.Przez sieć korzystać można również z porad, albo też z doradztwa przy inwestowaniu. O jakości biura pośrednictwa należy dowiadywać się z ogłoszeń albo z opinii innych klientów. Ogłoszenie to jedna z wielu możliwości przekonania się jeszcze przed pierwszym kontaktem z firmą o jej standardach. Dobrze skonstruowane ogłoszenie zawiera niezbędne dane, oprócz telefonu powinny tam się znaleźć adres oraz nazwiska przedstawicieli, brak danych natomiast nie pozwala na zaufanie firmie. Zwłaszcza że często wydajemy albo oszczędności naszego życia, ale zaciagamy kredyt hipoteczny, który będziemy spłacać długimi latami, tak czy owak do pośrednika zaufanie mieć musimy.

Prawa wspólnoty mieszkaniowej

Wspólnota mieszkaniowa jest specyficzną jednostką składającą się z lokali, które znajdują się w jednej nieruchomości. Właściciele lokali porozumiewają się ze sobą i na podstawie tego porozumienia, na mocy prawnej, powstaje wspólnota. Każdy właściciel lokalu jest jednocześnie członkiem wspólnoty, tracąc prawa do lokalu osoba traci również prawa i obowiązki płynące z przynależności do wspólnoty.Z prawnego punktu widzenia wspólnotę mieszkaniową określa się mianem ułomnej osoby prawnej, co oznacza, że nie ma ona osobowości prawnej w wielu aspektach. Może ona przede wszystkim zarządzać posiadaną nieruchomością, najmować parking, o ile właściciele lokali zgłaszają swoje zapotrzebowanie. Jako wspólnota można również wytoczyć proces oraz być pozwanym, ale nie zawsze – proces ma dotyczyć tylko tego, co dotyczy zarządzania posiadaną nieruchomością. Wspólnota jets przydatna, ponieważ w znaczny spośób odciąża ona pewne zwiazane z nieruchomością czynności jak np. Utrzymanie czystości czy podpisywanie umów z dostawcami energii.


Sonda

Gdzie chciałbyś mieszkać?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nieruchomości
    O nieruchomościach myśli duża liczba osób. W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, kiedy pragniemy założyć rodzinę i się usamodzielnić. Możemy zauważyć, że wiele młodych małżeństw, często już z dziećmi mieszka u swoich rodziców, ponieważ nie mają pieniędzy na to, aby wynająć swoje lokum. Wiąże się to bowiem z wysokimi kosztami, zależnie jeszcze od miejsca w którym się pozostaje. Dla osób w najtrudniejszej sytuacji materialnej wynajem mieszkania najbardziej opłacalny będzie na wsi bądź na obrzeżach miasta, ponieważ to właśnie tam ceny są najbardziej przystępne. Nie jest to oczywiście żadna tragedia w chwili kiedy dobrze rozwinięta jest sieć komunikacyjna i dojazd do miasta nie będzie stanowił żadnego problemu. Każdy z nas może orientacyjnie poznać ceny mieszkań w danych regionach, ponieważ internet pełen jest takich informacji.
    W sieci są również specjalne strony internetowe, na których właściciele nieruchomości zamieszczają informacje o posiadanych lokalach na wynajem bądź sprzedaż. Każdy z nas, jeżeli tylko chce może również wystawić tam swoją ofertę z dokładnym opisem, a także zamieścić fotografię proponowanego lokum. Dzięki wstawieniu tam danych kontaktowych, można liczyć na spotkania z zainteresowanymi. Dzisiaj zdecydowanie trudniej jest wynająć mieszkanie rodzinom niż je sprzedaż, ponieważ każdy chciałby w końcu pozostać na swoim, a wynajem jedynie opóźnia podejmowania decyzji i pozwala w między czasie na stracenie cennych pieniędzy, które mogłyby tym samym stanowić ratę kredytu. Każdy z nas powinien rozważyć opcję zaciągnięcia kredytu, jeżeli chce stać się właścicielem mieszkania, a ma pewność, że nie będzie mógł dokonać tego za pomocą gotówki. Jest to opcja chyba najlepsza z możliwych, z którą stykają się młodzi ludzie posiadający w miarę stabilną sytuację zawodową. Rynek nieruchomości naszym kraju jednak mimo wszystko kwitnie, wciąć nawiązuje się dużą liczbę transakcji zarówno w zakresie zakupu jak i wynajmu. Najważniejsze jest to, aby obie strony mogły czerpać zadowolenie z uzyskiwanego stanu rzeczy.