Pozwolenie na budowę

image Pozwolenie na budowę wymagane jest zawsze, jeśli chcemy na terenie posiadanej nieruchomości wybudować budynek i zamieszkać w nim lub wykorzystać do osiągnięcia korzyści majątkowych (sklep, biuro, magazyn). Podobnie należy się zachować, jeśli przystępujemy do remontu budynku. Z prośbą o uzyskanie pozwolenia należy zgłosić się do starosty.Naturalnie, o pozwolenie występuje właściciel działki, a nie na przykład osoba użytkująca jej część, na której stoi budynek – przedmiot wniosku. Trzeba mieć ze sobą odpowiednie dokumenty, wnieść opłatę skarbową i przygotować się na pewne koszty. Wśród dokumentów powinny się znaleźć dowód posiadania nieruchomości, umowa dzierżawy, projekt budowlany, dowód wniesienia opłaty skarbowej. Rozpatrzenie wniosku nie powinno trwać zbyt długo, ale też nie jest załatwiane od ręki. Co prawda przepisy w tej materii się zmieniają ale idzie to dość wolno i dlatego warto je śledzić, ponieważ nie wszytsko obecnei wymaga pozwolenia na budowę, czasami wystarcza zgłoszenie do odpowiedniego urzędu.

Comments are closed.


Sonda

Gdzie chciałbyś mieszkać?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nieruchomości
    O nieruchomościach myśli duża liczba osób. W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, kiedy pragniemy założyć rodzinę i się usamodzielnić. Możemy zauważyć, że wiele młodych małżeństw, często już z dziećmi mieszka u swoich rodziców, ponieważ nie mają pieniędzy na to, aby wynająć swoje lokum. Wiąże się to bowiem z wysokimi kosztami, zależnie jeszcze od miejsca w którym się pozostaje. Dla osób w najtrudniejszej sytuacji materialnej wynajem mieszkania najbardziej opłacalny będzie na wsi bądź na obrzeżach miasta, ponieważ to właśnie tam ceny są najbardziej przystępne. Nie jest to oczywiście żadna tragedia w chwili kiedy dobrze rozwinięta jest sieć komunikacyjna i dojazd do miasta nie będzie stanowił żadnego problemu. Każdy z nas może orientacyjnie poznać ceny mieszkań w danych regionach, ponieważ internet pełen jest takich informacji.
    W sieci są również specjalne strony internetowe, na których właściciele nieruchomości zamieszczają informacje o posiadanych lokalach na wynajem bądź sprzedaż. Każdy z nas, jeżeli tylko chce może również wystawić tam swoją ofertę z dokładnym opisem, a także zamieścić fotografię proponowanego lokum. Dzięki wstawieniu tam danych kontaktowych, można liczyć na spotkania z zainteresowanymi. Dzisiaj zdecydowanie trudniej jest wynająć mieszkanie rodzinom niż je sprzedaż, ponieważ każdy chciałby w końcu pozostać na swoim, a wynajem jedynie opóźnia podejmowania decyzji i pozwala w między czasie na stracenie cennych pieniędzy, które mogłyby tym samym stanowić ratę kredytu. Każdy z nas powinien rozważyć opcję zaciągnięcia kredytu, jeżeli chce stać się właścicielem mieszkania, a ma pewność, że nie będzie mógł dokonać tego za pomocą gotówki. Jest to opcja chyba najlepsza z możliwych, z którą stykają się młodzi ludzie posiadający w miarę stabilną sytuację zawodową. Rynek nieruchomości naszym kraju jednak mimo wszystko kwitnie, wciąć nawiązuje się dużą liczbę transakcji zarówno w zakresie zakupu jak i wynajmu. Najważniejsze jest to, aby obie strony mogły czerpać zadowolenie z uzyskiwanego stanu rzeczy.