Rynek nieruchomości rośnie

image Popyt na nowe mieszkania Poznań stale od roku 2004 ulega zwiększenie, coraz więcej ludzi decyduje się na zakup własnościowego mieszkania, wykupują oni nie tylko działki, ale również całe budynki. W roku 2004 zanotowano oddanie około 24 tysięcy mieszkań. Również na rynku wtórnym notuje się wzrost sprzedaży.Jak niektórzy specjaliści od finansów prognozowali kryzys, trudności w dostaniu kredytów, miały zahamować wzrost popytu na te mieszkania? To się jednak nie zmieniło. Ludzie nadal nawet w roku ubiegłym, czyli 2009 chętnie kupują mieszkania. Liczba nowych mieszkań oddanych do użytku wzrosła do około 50 procent. Jednak jest bardzo prawdopodobne, ze kryzys branżę budowlaną w Polsce dotknie dopiero około roku 2011. Ma to być efektem w trudności dostania kredytu pod hipotekę. Są to na razie wyliczenia hipotetyczne, więc budowlańcy na razie nie muszą się martwic. Generalnie ciągle budują się nowe budybki i jak widać zapotrzebowanie na nie niespecjalnie spada, z tego też powodu warto jest sie zastanowić nad inwestycją.

Comments are closed.


Sonda

Gdzie chciałbyś mieszkać?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nieruchomości
    O nieruchomościach myśli duża liczba osób. W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, kiedy pragniemy założyć rodzinę i się usamodzielnić. Możemy zauważyć, że wiele młodych małżeństw, często już z dziećmi mieszka u swoich rodziców, ponieważ nie mają pieniędzy na to, aby wynająć swoje lokum. Wiąże się to bowiem z wysokimi kosztami, zależnie jeszcze od miejsca w którym się pozostaje. Dla osób w najtrudniejszej sytuacji materialnej wynajem mieszkania najbardziej opłacalny będzie na wsi bądź na obrzeżach miasta, ponieważ to właśnie tam ceny są najbardziej przystępne. Nie jest to oczywiście żadna tragedia w chwili kiedy dobrze rozwinięta jest sieć komunikacyjna i dojazd do miasta nie będzie stanowił żadnego problemu. Każdy z nas może orientacyjnie poznać ceny mieszkań w danych regionach, ponieważ internet pełen jest takich informacji.
    W sieci są również specjalne strony internetowe, na których właściciele nieruchomości zamieszczają informacje o posiadanych lokalach na wynajem bądź sprzedaż. Każdy z nas, jeżeli tylko chce może również wystawić tam swoją ofertę z dokładnym opisem, a także zamieścić fotografię proponowanego lokum. Dzięki wstawieniu tam danych kontaktowych, można liczyć na spotkania z zainteresowanymi. Dzisiaj zdecydowanie trudniej jest wynająć mieszkanie rodzinom niż je sprzedaż, ponieważ każdy chciałby w końcu pozostać na swoim, a wynajem jedynie opóźnia podejmowania decyzji i pozwala w między czasie na stracenie cennych pieniędzy, które mogłyby tym samym stanowić ratę kredytu. Każdy z nas powinien rozważyć opcję zaciągnięcia kredytu, jeżeli chce stać się właścicielem mieszkania, a ma pewność, że nie będzie mógł dokonać tego za pomocą gotówki. Jest to opcja chyba najlepsza z możliwych, z którą stykają się młodzi ludzie posiadający w miarę stabilną sytuację zawodową. Rynek nieruchomości naszym kraju jednak mimo wszystko kwitnie, wciąć nawiązuje się dużą liczbę transakcji zarówno w zakresie zakupu jak i wynajmu. Najważniejsze jest to, aby obie strony mogły czerpać zadowolenie z uzyskiwanego stanu rzeczy.