Ślub dla kredytu?

image Wiele jest już znanych takich przypadków, gdy program ten przyspieszył, decyzję o małżeństwie, kupnie nieruchomości czy poprawie funduszy młodej pary. Również argumentem za może być to, że banki chętniej przyznają kredyty małżeństwom niż singlom. Pewnie, dlatego, że w razie śmierci jednego z małżonków dług przechodzi na drugie. Kredyt, więc jest zabezpieczony.Po za tym zawsze jest szansa, że gdy jedna ze stron straci pracę to druga jej pomoże w spłacie kredytu mieszkaniowe. Jednak, jeśli single mają na tyle duże zarobki i fundusze mogą również same starać się o kredyt nie jest powiedziane z góry przesadzone, że taki kredyt nie zostanie im przydzielony. Jest to bardzo ciekawe, że akurat w tym okresie, gdy panuje światowy kryzys banki chętniej udzielają pożyczek, małżeństwom niż singlom. Po za tym dzięki małżeństwu para może się wspólnie rozliczać z fiskusem, odliczać wszelkie ulgi na przykład na dziecko czy na cos innego. Generalnie niech każdy się zastanowi, jednak taki powód ślubu może okazać się neizbyt mądrym pomysłem.

Comments are closed.


Sonda

Gdzie chciałbyś mieszkać?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nieruchomości
    O nieruchomościach myśli duża liczba osób. W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, kiedy pragniemy założyć rodzinę i się usamodzielnić. Możemy zauważyć, że wiele młodych małżeństw, często już z dziećmi mieszka u swoich rodziców, ponieważ nie mają pieniędzy na to, aby wynająć swoje lokum. Wiąże się to bowiem z wysokimi kosztami, zależnie jeszcze od miejsca w którym się pozostaje. Dla osób w najtrudniejszej sytuacji materialnej wynajem mieszkania najbardziej opłacalny będzie na wsi bądź na obrzeżach miasta, ponieważ to właśnie tam ceny są najbardziej przystępne. Nie jest to oczywiście żadna tragedia w chwili kiedy dobrze rozwinięta jest sieć komunikacyjna i dojazd do miasta nie będzie stanowił żadnego problemu. Każdy z nas może orientacyjnie poznać ceny mieszkań w danych regionach, ponieważ internet pełen jest takich informacji.
    W sieci są również specjalne strony internetowe, na których właściciele nieruchomości zamieszczają informacje o posiadanych lokalach na wynajem bądź sprzedaż. Każdy z nas, jeżeli tylko chce może również wystawić tam swoją ofertę z dokładnym opisem, a także zamieścić fotografię proponowanego lokum. Dzięki wstawieniu tam danych kontaktowych, można liczyć na spotkania z zainteresowanymi. Dzisiaj zdecydowanie trudniej jest wynająć mieszkanie rodzinom niż je sprzedaż, ponieważ każdy chciałby w końcu pozostać na swoim, a wynajem jedynie opóźnia podejmowania decyzji i pozwala w między czasie na stracenie cennych pieniędzy, które mogłyby tym samym stanowić ratę kredytu. Każdy z nas powinien rozważyć opcję zaciągnięcia kredytu, jeżeli chce stać się właścicielem mieszkania, a ma pewność, że nie będzie mógł dokonać tego za pomocą gotówki. Jest to opcja chyba najlepsza z możliwych, z którą stykają się młodzi ludzie posiadający w miarę stabilną sytuację zawodową. Rynek nieruchomości naszym kraju jednak mimo wszystko kwitnie, wciąć nawiązuje się dużą liczbę transakcji zarówno w zakresie zakupu jak i wynajmu. Najważniejsze jest to, aby obie strony mogły czerpać zadowolenie z uzyskiwanego stanu rzeczy.