Stan domu

image Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup domu na rynku wtórnym z pewnością sen z powiek spędza nam kwestia, czy taka decyzja jest właściwa i co zrobić, by w przyszłości nie okazało się, że kupiliśmy dom, w który musimy jeszcze dużo zainwestować, zanim doprowadzimy go do stanu używalności. Zanim zawrzemy transakcję kupna-sprzedaży sprawdźmy stan elewacji, piwnic, dachu.Niech nie umkną nam żadne wady konstrukcyjne, tynki, zacieki czy inne niedociągnięcia. Przypatrzmy się kwestii ocieplenia budynku (to w końcu od jakości ocieplenia zależeć będzie, czy w mroźne zimy będzie nam w naszym domu cieplutko i przyjemnie no i kwota, którą wydamy na czynnik grzewczy). Sprawdźmy czy rury są nowe, czy stare. Oczywiście nie zapominajmy o dokładnej lustracji stanu pomieszczeń wewnętrznych. Wszystkie te czynności przyczynią się do powstania dokładnego obrazu nieruchomości z jego plusami i mankamentami. Tak więc poznanie dokłądnego stanu domu jest niezmiernie ważne w momencie kiedy planujemy zakup, to fundamentalna sprawa.

Comments are closed.


Sonda

Gdzie chciałbyś mieszkać?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nieruchomości
    O nieruchomościach myśli duża liczba osób. W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, kiedy pragniemy założyć rodzinę i się usamodzielnić. Możemy zauważyć, że wiele młodych małżeństw, często już z dziećmi mieszka u swoich rodziców, ponieważ nie mają pieniędzy na to, aby wynająć swoje lokum. Wiąże się to bowiem z wysokimi kosztami, zależnie jeszcze od miejsca w którym się pozostaje. Dla osób w najtrudniejszej sytuacji materialnej wynajem mieszkania najbardziej opłacalny będzie na wsi bądź na obrzeżach miasta, ponieważ to właśnie tam ceny są najbardziej przystępne. Nie jest to oczywiście żadna tragedia w chwili kiedy dobrze rozwinięta jest sieć komunikacyjna i dojazd do miasta nie będzie stanowił żadnego problemu. Każdy z nas może orientacyjnie poznać ceny mieszkań w danych regionach, ponieważ internet pełen jest takich informacji.
    W sieci są również specjalne strony internetowe, na których właściciele nieruchomości zamieszczają informacje o posiadanych lokalach na wynajem bądź sprzedaż. Każdy z nas, jeżeli tylko chce może również wystawić tam swoją ofertę z dokładnym opisem, a także zamieścić fotografię proponowanego lokum. Dzięki wstawieniu tam danych kontaktowych, można liczyć na spotkania z zainteresowanymi. Dzisiaj zdecydowanie trudniej jest wynająć mieszkanie rodzinom niż je sprzedaż, ponieważ każdy chciałby w końcu pozostać na swoim, a wynajem jedynie opóźnia podejmowania decyzji i pozwala w między czasie na stracenie cennych pieniędzy, które mogłyby tym samym stanowić ratę kredytu. Każdy z nas powinien rozważyć opcję zaciągnięcia kredytu, jeżeli chce stać się właścicielem mieszkania, a ma pewność, że nie będzie mógł dokonać tego za pomocą gotówki. Jest to opcja chyba najlepsza z możliwych, z którą stykają się młodzi ludzie posiadający w miarę stabilną sytuację zawodową. Rynek nieruchomości naszym kraju jednak mimo wszystko kwitnie, wciąć nawiązuje się dużą liczbę transakcji zarówno w zakresie zakupu jak i wynajmu. Najważniejsze jest to, aby obie strony mogły czerpać zadowolenie z uzyskiwanego stanu rzeczy.