Sytuacja działki

image Nawet szalenie atrakcyjna lokalizacja działki pod budowę naszego wymarzonego domu nie powinna nam przesłonić sprawdzenia, w jakiej sytuacji prawnej jest ta działka. Wymagać to będzie wędrówki po urzędach m.in. w celu sprawdzenia planu zagospodarowania przestrzennego i określenia, jakie media są już doprowadzone. Sprawdźmy więc jakie jest źródło wody (może to być studnia albo woda miejska), jak przedstawia się kwestia kanalizacji (czy będzie potrzeba posiadania ekologicznego szamba na potrzeby naszego gospodarstwa domowego, czy też działka jest podłączona do systemu kanalizacji miejskiej). Rozmawiając o kupnie działki dowiedzmy się też czy gaz i prąd są już podłączone, czy to na nas będzie spoczywał obowiązek ich doprowadzenia. Być może nie są to kluczowe aspekty w każdej sytuacji, ale wpływają na cenę działki i czas, jaki poświęcimy zanim wybudujemy swój dom. Sytuacja prawna działki jest jednym z bardziej istotnych aspektów, i musimy dopilnować żeby wszytsko było jak najlepiej, w przeciwnym razie narazimy się na spore problemy.

Comments are closed.


Sonda

Gdzie chciałbyś mieszkać?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nieruchomości
    O nieruchomościach myśli duża liczba osób. W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, kiedy pragniemy założyć rodzinę i się usamodzielnić. Możemy zauważyć, że wiele młodych małżeństw, często już z dziećmi mieszka u swoich rodziców, ponieważ nie mają pieniędzy na to, aby wynająć swoje lokum. Wiąże się to bowiem z wysokimi kosztami, zależnie jeszcze od miejsca w którym się pozostaje. Dla osób w najtrudniejszej sytuacji materialnej wynajem mieszkania najbardziej opłacalny będzie na wsi bądź na obrzeżach miasta, ponieważ to właśnie tam ceny są najbardziej przystępne. Nie jest to oczywiście żadna tragedia w chwili kiedy dobrze rozwinięta jest sieć komunikacyjna i dojazd do miasta nie będzie stanowił żadnego problemu. Każdy z nas może orientacyjnie poznać ceny mieszkań w danych regionach, ponieważ internet pełen jest takich informacji.
    W sieci są również specjalne strony internetowe, na których właściciele nieruchomości zamieszczają informacje o posiadanych lokalach na wynajem bądź sprzedaż. Każdy z nas, jeżeli tylko chce może również wystawić tam swoją ofertę z dokładnym opisem, a także zamieścić fotografię proponowanego lokum. Dzięki wstawieniu tam danych kontaktowych, można liczyć na spotkania z zainteresowanymi. Dzisiaj zdecydowanie trudniej jest wynająć mieszkanie rodzinom niż je sprzedaż, ponieważ każdy chciałby w końcu pozostać na swoim, a wynajem jedynie opóźnia podejmowania decyzji i pozwala w między czasie na stracenie cennych pieniędzy, które mogłyby tym samym stanowić ratę kredytu. Każdy z nas powinien rozważyć opcję zaciągnięcia kredytu, jeżeli chce stać się właścicielem mieszkania, a ma pewność, że nie będzie mógł dokonać tego za pomocą gotówki. Jest to opcja chyba najlepsza z możliwych, z którą stykają się młodzi ludzie posiadający w miarę stabilną sytuację zawodową. Rynek nieruchomości naszym kraju jednak mimo wszystko kwitnie, wciąć nawiązuje się dużą liczbę transakcji zarówno w zakresie zakupu jak i wynajmu. Najważniejsze jest to, aby obie strony mogły czerpać zadowolenie z uzyskiwanego stanu rzeczy.